XXII Zjazd ZHP Chorągwi Krakowskiej
2018-10-27
W Muzeum Historycznym Miasta Krakowa – Pałacu Krzysztofory odbył się XXII Zjazd Zwyczajny Związku Harcerstwa Polskiego Chorągwi Krakowskiej. Wziął w nim udział także wojewoda małopolski Piotr Ćwik, który w imieniu prezydenta RP Andrzeja Dudy uhonorował odznaczeniami państwowymi druhny i druhów ZHP Chorągwi Krakowskiej.

Za zasługi w działalności na rzecz rozwoju oświaty wręczone zostały: jeden Złoty i jeden Srebrny Krzyż Zasługi oraz cztery Brązowe Krzyże Zasługi. Wojewoda – w imieniu Minister Edukacji Narodowej – uhonorował również druhny i druhów ZHP Chorągwi Krakowskiej czterema Medalami Komisji Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania.

- Dziękuję Wam za bardzo dobrą współpracę z Małopolskim Urzędem Wojewódzkim w Krakowie! Nasze wspólne projekty pokazują, że razem możemy zrobić wiele dobrego dla polskiej historii i upamiętnienia niezwykłej rocznicy stulecia odzyskania niepodległości. Wasza praca pozwala kształtować pozytywne postawy młodych ludzi i przekazywać im szacunek do wartości. Jeszcze raz dziękuję za Wasze zaangażowanie – mówił wojewoda małopolski Piotr Ćwik.
zjazd harcerze 1zjazd harcerze 2zjazd harcerze 3 zjazd harcerze 4
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj