„Bóg, honor, nauka, ojczyzna”…
2018-10-26
To hasło, które widnieje na poświęconym dzisiaj sztandarze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie. Ośrodek ten, którego początki sięgają 1948 roku, stanowi ważne centrum edukacji, rehabilitacji i doradztwa dla dzieci i młodzieży z dysfunkcją wzroku. W Centrum Kongresowym ICE odbyły się uroczyste obchody jubileuszu 70-lecia istnienia Ośrodka. Wziął w nich udział wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

- Bardzo dziękuję Państwu za zaangażowanie na rzecz pracy z dziećmi, za to, że z zapałem i poświęceniem pomagacie spełniać marzenia osób, które potrzebują wsparcia. To dzięki Wam mogą się rozwijać i zdobywać szczyty swoich możliwości –mówił wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

Podczas uroczystości wojewoda – w imieniu prezydenta RP Andrzeja Dudy – wręczył odznaczenia państwowe. Jednym Złotym, dwoma Srebrnymi i sześcioma Brązowymi Krzyżami Zasługi uhonorowani zostali zasłużeni pracownicy Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie – działacze Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Dzieci Niewidomych i Słabowidzących „Nadzieja”, pracujący społecznie na rzecz dzieci niepełnosprawnych z dysfunkcją wzroku.

Uroczystości uświetnił występ artystyczny przygotowany przez uczniów i absolwentów Ośrodka.
dzieci slabowidzace 1dzieci slabowidzace  2dzieci slabowidzace  3dzieci slabowidzace  4dzieci slabowidzace  5dzieci slabowidzace  6dzieci slabowidzace  7
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj