Są nowe karetki dla Małopolski
2018-10-08
Małopolska wzbogaciła się o 10 nowoczesnych ambulansów! Wszystko dzięki inicjatywie posłów z naszego regionu. To ich działania zaowocowały tym, że do budżetu Wojewody Małopolskiego trafiło dodatkowo 5 milionów zł przeznaczonych na odnowienie taboru ratownictwa medycznego.

Nowe karetki wraz z wyposażeniem będą obsługiwały teren:
- Krakowa i powiatu krakowskiego ziemskiego – 7 sztuk,
- powiatu olkuskiego – 2 sztuki,
- powiatu miechowskiego – 1 sztuka.

- Serdecznie dziękuję parlamentarzystom z Małopolski za podjęcie działań, dzięki którym udało się zakupić nowe karetki. Dziękuję za to, że te dodatkowe – znaczne – środki zostały przeznaczone właśnie na wzmacnianie małopolskiego ratownictwa medycznego. Służby medyczne potrzebują sprzętu wysokiej jakości. Nowe karetki to większe bezpieczeństwo pacjentów, ale też lepszy komfort pracy służb medycznych – podkreślił wojewoda Piotr Ćwik podczas briefingu prasowego, który dziś odbył się w Krakowskim Pogotowiu Ratunkowym.

W briefingu uczestniczyli posłowie: Małgorzata Wassermann, Andrzej Adamczyk, Elżbieta Duda, Jacek Osuch.

- Zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców to mój absolutny priorytet. Tym bardziej ogromnie cieszę się, że Kraków, jak i okoliczne powiaty otrzymają nowe karetki. Jestem przekonana, że takie działania są potrzebne po to, by usprawnić i przyspieszyć pomoc najbardziej potrzebującym. Pamiętajmy, że niejednokrotnie o naszym życiu decydują minuty – czas dojazdu z taką pomocą musi być zatem maksymalnie skrócony. Nam, krakowianom pozwoli to na osiągnięcie większego poczucia bezpieczeństwa – powiedziała poseł Małgorzata Wassermann.

- Mieszkańcy Krakowa oraz okalających powiatów: krakowskiego, miechowskiego i olkuskiego zasługują na zabezpieczenie medyczne na najwyższym poziomie. Jestem przekonany, że 10 nowych ambulansów, zakupionych przez Pana Wojewodę Małopolskiego dzięki środkom wygospodarowanym z budżetu państwa, znacząco poprawi poziom bezpieczeństwa mieszkańców i sprawi, że tabor ratownictwa medycznego będzie jeszcze nowocześniejszy. Cała sytuacja pokazuje jasno, że odpowiedzialne, uczciwe i gospodarne zarządzanie państwem przez obecny rząd i jego instytucje, umożliwia właśnie taką konkretną odpowiedź na potrzeby mieszkańców Krakowa i okolic, zwłaszcza w zakresie bezpieczeństwa medycznego – podsumował minister Andrzej Adamczyk.

Do wyposażenia karetek zakupiono również specjalistyczny sprzęt medyczny (np. defibrylatory transportowe, urządzenia do automatycznej kompresji klatki piersiowej; respiratory transportowe, kapnometry czy resuscytatory dla dzieci.
nowe karetki dla małopolski 1nowe karetki dla małopolski  2nowe karetki dla małopolski  3nowe karetki dla małopolski  4nowe karetki dla małopolski  5nowe karetki dla małopolski  6nowe karetki dla małopolski  7nowe karetki dla małopolski  8nowe karetki dla małopolski  9nowe karetki dla małopolski  10DSC_0027
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj