Wojewoda małopolski w „Gorącym temacie” TVP3 Kraków
2018-10-04
Wojewoda małopolski Piotr Ćwik był gościem programu „Gorący temat” w TVP3 Kraków. Rozmowa dotyczyła przejmowania obsługi numeru alarmowego 997 przez Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Krakowie, kolejnej transzy promes na usuwanie skutków klęsk żywiołowych oraz funduszy na infrastrukturę sportową.

Wojewoda przypomniał, że od 1 października Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Krakowie rozpoczęło proces przejmowania obsługi numeru alarmowego 997. Jak podkreślał, podległe mu służby są dobrze przygotowane do tego zadania, a proces przebiega sprawnie i płynnie.

Poruszono również temat ostatniej transzy promes, którą otrzymały małopolskie samorządy.

– Dużo mówimy o tych środkach, które są przeznaczane w ramach promes z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Ostatnie promesy na kotwę ponad 7 mln złotych to ponad 30 zadań, które zostaną zrealizowane jeszcze w tym roku. (...) Środki w dużej mierze przeznaczane są na zaległe szkody klęskowe, często z lat 2009 i 2010. W ostatnich 3 latach samorządy Małopolski otrzymały na ten cel ponad 321 mln złotych – powiedział wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

Wojewoda nawiązał także do wizyty ministra sportu i turystyki Witolda Bańki w Małopolsce. Wspomniał również o ministerialnych środkach, z których dofinansowana zostanie budowa infrastruktury sportowej i działalność klubów sportowych.
gorący_temat_tvp3
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj