O XXVIII edycji Forum Ekonomicznego w Krynicy
2018-09-05
Gościem programu „Gorący temat” TVP3 Kraków był wojewoda małopolski Piotr Ćwik. Rozmowa dotyczyła wydarzeń XXVIII edycji Forum Ekonomicznego w Krynicy.

Na początku wspomniano o osobach uhonorowanych tytułem Człowieka Roku. W tej edycji został nim Premier Litwy Saulius’ie Skvernelis, natomiast dwa lata temu wybrano Premiera Węgier Viktora Orbana. Zdaniem Wojewody jest to m.in. znak otwierania się krajów Europy Środkowej na siebie.

-Miałem okazje uczestniczyć w panelu dyskusyjnym na temat przyszłości, jeśli chodzi o realizację inwestycji drogowych. Ministrowie 7 krajów - Ministrowie Infrastruktury i Transportu spotkali się dzisiaj także i Minister Litwy był obecny na tym spotkaniu. Zakończyła się ta dyskusja podpisaniem porozumienia co do wspólnych realizacji inwestycji takich jak Via Baltica, Via Carpatia, więc budowa tego ruchu drogowego. Jego główne przygotowanie, zrealizowanie otworzy gospodarczo tereny Europy Środkowej, Środkowo-Wschodniej na przyszłość – powiedział wojewoda.

Pod koniec rozmowy podkreślono, że tegoroczne Forum Ekonomiczne to już XXVIII edycja tego spotkania w Krynicy. Dzięki temu, właśnie w tym miejscu od 28 lat tworzy się historia. Co roku zjeżdża się tutaj rzesza osób świata polityki i biznesu z Europy Środkowo-Wschodniej. W tym roku było ok. 5 tys. uczestników, w tym co 5 osobą był przedstawiciel świata mediów, co daje promocję dla województwa małopolskiego.

Zachęcamy do obejrzenia programu.
gorący temat 20180905
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj