Wojewoda małopolski w czwartkowej rozmowie Radia Kraków
2018-05-24
Tematem cotygodniowej audycji Radia Kraków, której gościem jest wojewoda małopolski Piotr Ćwik, było m.in. funkcjonowanie numeru alarmowego 112. Rozmawiano także o działaniach podejmowanych przez Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie, aby ułatwić klientom wyrabianie paszportów. Wojewoda przybliżył słuchaczom, jak wygląda jego współpraca z krakowskimi uczelniami.

Proces przełączania numeru alarmowego 997 do Centrów Powiadamiania Ratunkowego trwa i w Małopolsce ma zostać sfinalizowany w październiku. To sposobność, by przypomnieć historię krakowskiego CPR-u i omówić bieżące funkcjonowanie numeru alarmowego 112.

Wojewoda zwrócił uwagę, że województwo małopolskie było pierwszym, w którym zaczęło funkcjonować Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Od roku 2009 wiele się zmieniło. Na początku Centrum obsługiwało tylko miasto Kraków i powiat krakowski, ale w kolejnych latach zasięg zwiększył się na całe województwo. Wojewoda zwrócił przy tym uwagę na bardzo ważną pracę, którą wykonują operatorzy numerów alarmowych. Zaapelował także, by nie blokować numeru 112, bo służy on do ratowania życia i zdrowia.

W dalszej części rozmowy wojewoda przypomniał, by wyrobienia paszportu nie zostawiać na ostatnią chwilę. Aby usprawnić ten proces, Małopolski Urząd Wojewódzki nie tylko pracował w soboty, ale także planuje uruchomić dodatkowe sale obsługi klientów przy ul. św. Sebastiana.

Poruszono również temat Krakowa jako ośrodka akademickiego. Wojewoda przypomniał, że MUW chętnie współpracuje z uczelniami. Formami tej współpracy są nie tylko praktyki i staże, ale także wizyty studentów w naszej siedzibie. W ich ramach mogą oni poznać nasz Urząd „od podszewki” i zobaczyć z bliska, jak funkcjonuje administracja publiczna i jakie są zadania wydziałów tworzących Urząd.

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy.
woj radio krakow nowe
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj