O strażakach, Radzie Gospodarczej i dobrej szkole
2018-05-11
W kolejnej audycji Radia Kraków wojewoda Piotr Ćwik rozmawiał z Przemysławem Bolechowskim o tym, dlaczego strażacy cieszą się tak dużym zaufaniem społecznym. Omówiono również założenia i cele niedawno powołanej Rady Gospodarczej przy Wojewodzie Małopolskim. Wśród poruszonych tematów była też reforma oświaty – polegająca nie tylko na przywróceniu ośmioklasowej podstawówki i czteroletniego liceum, ale także na zmianach programowych i działaniach zwiększających nacisk na rozwój szkolnictwa branżowego.

- Straż pożarna to formacja, która od wielu lat cieszy się największym zaufaniem społecznym i nie ma się co dziwić, dlatego że strażacy są generalnie kojarzeni z akcją niesienia pomocy - powiedział wojewoda małopolski.

Piotr Ćwik wyjaśnił również rolę Rady Gospodarczej jako organu opiniodawczo-doradczego, którego celem będzie omawianie przedsięwzięć gospodarczych dziejących się na terenie naszego województwa. Na zakończenie wojewoda wyraził zadowolenie ze zmian w szkolnictwie, które powinny lepiej przygotować młodych ludzi do funkcjonowania w przyszłości na rynku pracy.

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy.
szef w radiu
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj