Małopolska górą!
2018-05-10
Rozstrzygnięto konkurs na dofinansowanie projektów własnych wojewodów w ramach Programu Wieloletniego „Niepodległa” na lata 2017-2021. Projekty wojewody małopolskiego Piotra Ćwika znalazły się na pierwszym, drugim oraz dziesiątym miejscu.

Naszym zwycięskim projektem okazały się „Historyczne gry miejskie – 100 lat niepodległości”. Przyznano nam na ten cel prawie 40 tys. zł. Założeniem projektu jest przeniesienie – mających przeszło 100 lat – doświadczeń organizacji harcerskich w pracy wychowawczej na grunt gier dla całych rodzin, a także upowszechnienie wiedzy związanej z historią Polski, tradycją i kulturą regionalną.

Projektem, który znalazł się na drugim miejscu, jest „#Niepodległa małoPOLSKA", czyli piknik na Rynku Głównym w Krakowie. Otrzymaliśmy na ten cel dofinansowanie w kwocie prawie 90 tys. zł. Celem projektu jest wzmocnienie poczucia wspólnoty obywatelskiej poprzez wspólne świętowanie obchodów odzyskania niepodległości. Wydarzenie to organizowane jest w szczególności dla rodzin z dziećmi. To dla nich przygotowujemy liczne widowiska historyczne o charakterze edukacyjnym, np. interaktywne pokazy życia codziennego na początku XX wieku, historyczne gry planszowe oraz dioramy historyczne.

Na dziesiątym miejscu znalazł się projekt już przez nas zrealizowany: 2 maja udało się nam pobić rekord Polski w długości biało-czerwonej flagi państwowej.
wyniki niepodległa
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj