Kolejne środki finansowe na zadania związane z usuwaniem skutków klęsk żywiołowych – uroczyste wręczenie drugiej transzy promes w Tarnowie
2018-04-27
Minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński przyznał jednostkom samorządu terytorialnego województwa małopolskiego kolejne promesy na dofinansowanie zadań związanych z usuwaniem skutków klęsk żywiołowych. Tym razem Małopolska otrzyma ogółem 12 670 000,00 zł. Promesy dla gmin z powiatów tarnowskiego i miechowskiego wręczył dziś w Delegaturze Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Tarnowie wicewojewoda małopolski Józef Gawron.

- Mam przyjemność przekazać Państwu kolejne promesy na zadania związane z odbudową infrastruktury komunalnej zniszczonej lub uszkodzonej wskutek intensywnych opadów deszczu. Jesteśmy po to, by pomagać w takich sytuacjach. W trudnych chwilach gminy i powiaty zawsze mogą liczyć na wsparcie rządu. Życzę, aby remonty udało się jak najszybciej przeprowadzić, a wyremontowane drogi długo służyły mieszkańcom. Wszyscy doskonale wiemy, jak ważne są drogi lokalne. Dlatego polski rząd przeznacza już kolejne środki na infrastrukturę komunalną i to właśnie związane z nią inwestycje traktujemy jako jeden z rządowych priorytetów – powiedział wicewojewoda Józef Gawron.

W przyszłym tygodniu zostanie wręczona druga część promes w ramach tej kolejnej transzy.

Przypomnijmy, że dotychczas Małopolska otrzymała:
- promesy na szkody związane z osuwiskami – ok. 22 mln,
- promesy na tzw. powodziówki (odbudowę infrastruktury komunalnej) – ok. 33 mln.

Ponadto małopolskim samorządom zostały też przekazane promesy na tzw. adamczykówki (drogi gminne i lokalne) – ok. 57 mln, zaś z dodatkowych środków na drogi lokalne (500 mln) Małopolska otrzyma ok. 36 mln.

Więcej zdjęć tutaj.
20180427 wreczenie promes  120180427 wreczenie promes  220180427 wreczenie promes  3pr1pr2
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj