„Gorący temat” w TVP3 Kraków: najdłuższa biało-czerwona flaga zostanie rozwinięta w Krakowie
2018-04-25
Środowe wydanie „Gorącego tematu” w TVP3 Kraków zostało poświęcone biciu rekordu Polski na najdłuższą flagę państwową, które odbędzie się 2 maja w Krakowie. Inicjatywa organizowana jest przez wojewodę małopolskiego wraz ze Związkiem Harcerstwa Polskiego Chorągwi Krakowskiej. O szczegółach wydarzenia w studiu TVP3 Kraków mówili wojewoda małopolski Piotr Ćwik oraz komendant ZHP Chorągwi Krakowskiej harcmistrz Mariusz Siudek.

- Sprawa rekordu jest ważna, ale najważniejszy jest element zjednoczenia. Drugi maja to dzień, kiedy dużo będziemy mówili o tym, co nas łączy. Udział w rozwijaniu flagi państwowej to okazja do zamanifestowania swojego patriotyzmu, do bycia w tym dniu razem i do zjednoczenia się wokół biało-czerwonej flagi, wokół naszych wspólnych barw narodowych – mówił wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

Biało-czerwona flaga jest szyta przez firmę z Andrychowa. Ze względu na to, by nie blokować ruchu na trasie, zostanie przygotowana w kilku kawałkach i połączona na czas bicia rekordu.

- Przygotowujemy flagę o długości ponad dwóch kilometrów - tak, by ją rozwinąć od Bramy Floriańskiej aż na Wzgórze Wawelskie. W akcji wezmą udział harcerze, ale zapraszamy również mieszkańców Krakowa, całej Małopolski i turystów – podkreślał komendant ZHP Mariusz Siudek.

W internecie jest już dostępny filmik promujący bicie rekordu:Po akcji flaga zostanie przekazana osadzonym w zakładzie karnym w Krakowie - Nowej Hucie. Kobiety przeszyją flagę na mniejsze, które zostaną rozdane mieszkańcom Krakowa i Małopolski przed i w czasie uroczystości 11 listopada.

Całość programu „Gorący temat” z 25.04.2018 można obejrzeć tutaj: https://krakow.tvp.pl/36954475/25042018

GoracyTem2GoracyTem1plakat2maj
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj