Bijemy rekord Polski na najdłuższą flagę państwową!
2018-04-24
Wojewoda małopolski Piotr Ćwik oraz ZHP Chorągiew Krakowska zapraszają wszystkich chętnych do wspólnego pobicia rekordu Polski na najdłuższą flagę państwową. Spotkajmy się 2 maja 2018 roku – w Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej – o godzinie 12.00 przy Bramie Floriańskiej w Krakowie!

Aby pobić rekord Polski, flaga powinna mierzyć ponad 2000 metrów. Będziemy ją rozwijać od Bramy Floriańskiej, przez Rynek Główny, ulicę Grodzką, aż do Zamku Królewskiego na Wawelu. Nad prawidłowym przebiegiem wydarzenia czuwać będzie Biuro Rekordów.

Małopolscy harcerze i instruktorzy Związku Harcerstwa Polskiego przygotowali ponadto liczne atrakcje towarzyszące biciu rekordu. Przy Bramie Floriańskiej oraz na Wawelu pojawi się na niebie biało-czerwona niespodzianka. Będzie można również namalować biało-czerwone symbole na swojej twarzy oraz wykonać własną flagę (punkty: przy Bramie Floriańskiej, na Rynku Głównym i na placu św. Marii Magdaleny).

Do pochodu z flagą można dołączyć na ulicy Floriańskiej, Rynku Głównym lub na ulicy Grodzkiej. Finał planowany jest ok. godziny 13:00 na Wzgórzu Wawelskim.

Pobijmy ten rekord razem! Serdecznie zachęcamy do włączenia do naszego przedsięwzięcia!
plakat2maj
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj