#Zdążyćprzedwakacjami – sobota z paszportami, Europejską Kartą Ubezpieczenia Zdrowotnego i Zintegrowanym Informatorem Pacjenta
2018-04-17
W najbliższą sobotę, czyli 21.04.2018, będzie można załatwić sprawy paszportowe (złożyć wniosek o paszport, odebrać paszport) oraz wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego, a także założyć konto w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta. W godzinach 9.00-14.00 czynne będą Oddział Paszportowy Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego (Kraków, ul. św. Sebastiana 11, parter) oraz punkt obsługi ubezpieczonych Małopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia (Kraków, ul. Batorego 24).

Serdecznie zapraszamy!


Małopolski Urząd Wojewódzki i Narodowy Fundusz Zdrowia przypominają, że paszport oraz EKUZ są niezbędne podczas zagranicznych podróży. Nie czekajmy na ostatnią chwilę! Warto wyrobić te dokumenty wcześniej, by zdążyć przed wakacjami! Czas oczekiwania na paszport to 30 dni (maksymalnie). EKUZ wydawany jest w dniu złożenia wniosku. Warto sprawdzić, czy mamy wszystkie wymagane dokumenty, zanim spakujemy walizki na wyjazd…

Dodajmy, że proces wydania paszportu przyspieszy także wcześniejsze przygotowanie kompletnego wniosku z wymaganymi załącznikami. Należy pamiętać, by stawić się do Urzędu z ważnym dowodem osobistym. Warto również sprawdzić, jeśli paszport ma służyć wyłącznie jako wakacyjny dokument podróży, czy konieczne jest jego posiadanie. Na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych znajduje się wykaz krajów, do których obywatele RP mogą wjeżdżać bez paszportu, z ważnym dowodem osobistym.

Aby uzyskać EKUZ potrzebny jest wypełniony wniosek i dowód osobisty. Można je odebrać także w imieniu innych osób. Potrzebne jest do tego odpowiednie upoważnienie. Szczegóły na stronie Małopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Krakowie.
SOBOTA z paszportami, .
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj