Premier Mateusz Morawiecki w Krakowie i Skawinie
2018-04-15
Premier Mateusz Morawiecki odwiedził Małopolskę. W ramach wizyty szef rządu wziął udział we mszy świętej w Katedrze Wawelskiej, a następnie spotkał się z mieszkańcami Krakowa oraz Skawiny. Premierowi towarzyszył wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

Oficjalna wizyta rozpoczęła się Centralną Liturgią Drugiego Narodowego Czytania Pisma Świętego w Bazylice Archikatedralnej św. Stanisława i św. Wacława na Wawelu.

Następnie premier Mateusz Morawiecki spotkał się z mieszkańcami Krakowa w Centrum Kongresowym przy al. 29 Listopada w Krakowie. W trakcie przemówienia mówił m.in. o nowym modelu gospodarczym dla Polski, usprawnieniu działania instytucji czy też szansach dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Chcemy budować kapitał małych i średnich polskich przedsiębiorców. Musimy znaleźć odpowiedź na kolejne 20 lat, żeby rosła polska własność, wraz z nią pensje polskich pracowników, a uczciwie płacone podatki zasilały wzrost gospodarczy również poprzez promocję innowacyjności, lepsze finansowanie badań i rozwoju – powiedział szef rządu.

W czasie spotkania premier odpowiadał również na pytania mieszkańców.

Chcę wysłuchać waszych pytań, wątpliwości, refleksji, uwag, propozycji – powiedział prezes Rady Ministrów.

Po wizycie w Krakowie, premier spotkał się z mieszkańcami Skawiny w Pałacyku „Sokół”. Mówił tam m.in. o programie antysmogowym, dofinansowaniu do wymiany taboru autobusowego na elektryczny oraz możliwości rozwoju dróg gminnych i powiatowych.

Małopolskę odwiedziła również wicepremier Beata Szydło, która spotkała się z mieszkańcami Wieliczki, oraz minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński, który odwiedził Brzesko.
PremierMało1PremierMało2PremierMało3PremierMało4
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj