„Iść ciągle do przodu i nie zatrzymywać się w realizacji marzeń”
2018-04-05
Wojewoda małopolski był gościem nowego programu TVP3 Kraków „Gorący temat”. Rozmawiano głównie o podsumowaniu dwóch lat rządowego programu „Rodzina 500 plus” oraz o planach dotyczących programu „Mieszkanie plus”.

Jak mówi wojewoda, to były dobre dwa lata dla małopolskich rodzin. W województwie małopolskim do końca stycznia 2018 roku do rodzin trafiło 4,05 mld zł. Ze świadczeń z programu „Rodzina 500 plus” korzysta prawie 350 tys. dzieci.

Piotr Ćwik zaznacza, że wszystkie trzy najważniejsze cele programu – tzn. zwiększenie dzietności, inwestowanie w rodzinę oraz redukowanie ubóstwa – są w pełni realizowane.

- Rodziny mówią wyraźnie, że poprawił się aspekt materialny, ale także aspekt godnościowy. Przede wszystkim rodziny wielodzietne deklarują, że skończyła się stygmatyzacja – mówi wojewoda małopolski.

Warto podkreślać, że „Rodzina 500 plus” to jeden z elementów polityki prorodzinnej polskiego rządu. Także programy „Maluch plus” i „Senior plus” czy „Opieka plus” składają się na tę spójną i konsekwentnie powadzoną politykę. Dzięki tym wszystkim rozwiązaniom jesteśmy wśród liderów w Europie, jeśli chodzi o wysokość środków przeznaczanych na rodzinę.

- W roku 2015 byliśmy dużo poniżej średniej. Teraz jesteśmy w ścisłej czołówce tych krajów, które realizują politykę prorodzinną przy zaangażowaniu dużych środków finansowych – podkreśla wojewoda małopolski.

Te dwa lata pokazały polskim rodzinom nowe horyzonty. Podczas spotkania z wojewodą usłyszeliśmy od dzieci, że teraz mogą „iść ciągle do przodu i nie zatrzymywać się w realizacji marzeń”.

Zachęcamy do obejrzenia całej rozmowy w programie „Gorący temat” oraz relacji ze spotkania wojewody Piotra Ćwika z małopolskimi rodzinami w „Kronice”
goracy temat wojewoda
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj