Upamiętnienie śp. ks. Kazimierza Jancarza
2018-03-24
Wojewoda małopolski Piotr Ćwik zapalił znicze i złożył kwiaty na grobie śp. ks. Kazimierza Jancarza. Okazją do upamiętnienia charyzmatycznego duszpasterza ludzi pracy była 25. rocznica jego śmierci.

W Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Makowie Podhalańskim ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski odprawił mszę świętą w intencji śp. ks. Kazimierza Jancarza. Uczestniczyły w niej m.in. liczne delegacje „Solidarności” i duszpasterstw ludzi pracy, a także wierni z parafii w Mistrzejowicach i Luborzycy, gdzie posługiwał ks. Jancarz.

– Pan Bóg stawia na naszej drodze kapłanów, którzy są dla nas drogowskazami. Widząc dzieła, które po sobie pozostawił ks. Kazimierz Jancarz, można powiedzieć, że był posłany dla ludzi. Troszczył się o nich nie tylko w wymiarze duchowym, ale i materialnym – powiedział wojewoda Piotr Ćwik.

Ksiądz Kazimierz Jancarz zapisał się w historii nowohuckiej „Solidarności” jako charyzmatyczny, odważny i niezłomny duszpasterz ludzi pracy. Pełniąc posługę wikariusza w Mistrzejowicach, wspierał robotników i związkowców represjonowanych przez władze komunistyczne. Organizował też słynne Msze za Ojczyznę, które co czwartek gromadziły rzesze wiernych.
20180324 ks. Jancarz 520180324 ks. Jancarz 320180324 ks. Jancarz
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj