Wojewoda na Festiwalu „Albertiana”
2018-03-19
Wojewoda małopolski Piotr Ćwik uczestniczył w 18. Ogólnopolskim Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Albertiana”. Wydarzenie odbyło się w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.

W 18. już edycji Festiwalu „Albertiana” udział wzięli wokaliści i zespoły teatralne składające się z osób niepełnosprawnych intelektualnie. Galę zorganizowała Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko” oraz Fundacja im. Brata Alberta.

– Bardzo się cieszę, że jesteście tutaj dzisiaj i pokazujecie, że mimo przeszkód można cieszyć się z życia i spełniać swoje marzenia – zwrócił się wojewoda małopolski Piotr Ćwik do uczestników konkursu. – Uważam, że wielu ludzi powinno brać z Was przykład. Trzymam za wszystkich kciuki i życzę powodzenia w dzisiejszych zmaganiach.

Podczas festiwalu odbyła się również ceremonia wręczenia Medali św. Brata Alberta. W gronie laureatów znaleźli się: Agata Kornhauser-Duda, Zofia Klepacka, Jakub Błaszczykowski oraz rodzina Urszuli i Józefa Wadowskich.

Celem Festiwalu jest promowanie twórczości teatralno-muzycznej osób niepełnosprawnych intelektualnie, ich aktywizacja w życiu publicznym, społecznym i kulturalnym oraz likwidowanie barier.
20180319 alberiatana 120180319 alberiatana 220180319 alberiatana 3
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj