Debata Senioralna z udziałem wojewody małopolskiego Piotra Ćwika
2018-03-15
Wojewoda małopolski Piotr Ćwik wziął udział w debacie Senioralnej w Radiu Kraków. Uczestnicy spotkania dyskutowali m.in o zwiększeniu wpływu seniorów na sytuacje w gminach oraz zaapelowali o zmianę w przepisach dotyczących mieszkalnictwa i opieki zdrowotnej seniorów.

Wojewoda przypominał o przygotowanym projekcie rządowym dla osób starszych „BUS”. Jego głównymi hasłami są: bezpieczeństwo, uczestnictwo i solidarność. Nawiązał również do programów rządowych Senior Plus i Opieka 75+.

- To są działania, które mają wspierać seniorów, stwarzać warunki, dawać możliwości. Wszystkie te działania są skierowane do nas wszystkich, bo mamy świadomość tego, że wszyscy – jeśli Bóg da – dożyjemy wieku senioralnego i będziemy beneficjentami tych działań, które obecnie są wdrażane – mówił wojewoda małopolski Piotr Ćwik. Podkreślił również, że potrzebna jest współpraca pomiędzy wszystkimi jednostkami, by wypracować wspólne rozwiązania na przyszłość w tematyce senioralnej.

W spotkaniu również udział wzięli: członek zarządu Województwa Małopolskiego Wojciech Kozak, pełnomocnik prezydenta Krakowa ds. polityki senioralnej Anna Okońska-Walkowicz, przewodnicząca Ogólnopolskiego Porozumienia o Współpracy Gminnych Rad Seniorów, członkini Rady Krakowskich Seniorów Barbara Szafraniec, gerontolog społeczny prof. Zofia Szarota oraz gerontolog społeczny dr hab. Jolanta Perek Białas.

Zachęcamy do wysłuchania całej debaty .
debata senioralna 1debata senioralna 2 debata senioralna 3
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj