O programie Interreg w Radiu Kraków
2018-03-08
- Warto podkreślić, że program buduje relacje na przyszłość. Moment zakończenia realizacji projektu nie kończy dalszych działań. Ma on zaowocować dalszą współpracą między naszymi sąsiednimi narodami - Tak o polsko-słowackiej współpracy transgranicznej mówił w Radiu Kraków wojewoda małopolski, Piotr Ćwik. Gośćmi audycji byli również Katerina Mihal’ová, Dyrektor Generalna Sekcji Programów Transgranicznych w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Republiki Słowackiej, oraz Rafał Baliński, Dyrektor Departamentu Współpracy Terytorialnej w Ministerstwie Rozwoju RP.

Wojewoda małopolski przedstawił podmioty mogących uczestniczyć w programie i odniósł się do konkretnych projektów, które mogą być dzięki niemu realizowane.

- Zainteresowanie programem jest bardzo duże. Dotychczasowe doświadczenia pokazują, że daje on duże możliwości pozyskania środków na finansowanie. Kolejna edycja programu stwarza duże możliwości, ponieważ transport multimodalny to szansa na ożywienie turystyczne.() To znakomita okazja również do integracji sieci komunikacyjnej, których ważnym elementem jest również ich przyjazny charakter dla środowiska - podkreślał Piotr Ćwik.

O celach, mapie obszarów wsparcia oraz limicie środków do wykorzystania w ramach programu mówił Dyrektor Departamentu Współpracy Terytorialnej w Ministerstwie Rozwoju.

- To już ostatnia szansa na realizacje projektów w tej perspektywie na lata 2014-2020. Program jest na tyle mocno zaawansowany, ze zostały ostatnie środki do wydania. () Oczekujemy przede wszystkim obopólnej korzyści z realizacji przedsięwzięć po obu stronach obszarów wsparcia- zaznaczył Rafał Baliński.
wojewoda radio krakow
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj