Poranna rozmowa wojewody małopolskiego Piotra Ćwika w Radiu Kraków
2018-03-08
Wojewoda małopolski Piotr Ćwik był gościem porannej rozmowy w Radiu Kraków. Podczas audycji mówił m.in. o systemie przeciwpowodziowym, programie termomodernizacji oraz Małopolskim Szlaku Pamięci o Roku 1918.

Wojewoda zapewnił, że w Małopolsce system przeciwpowodziowy działa. Został on przejęty przez spółkę Wody Polskie, która realizuje swoje zadania. Administracja rządowa chce stworzyć optymalny model zabezpieczenia przeciwpowodziowego.

Ważnym tematem była również walka ze smogiem w Małopolsce:

- To co się stało, jeśli chodzi o działania dotyczące walki ze smogiem, to są dobre działania. One mają zmienić zaniedbania z wielu lat. Przykładem takich działań jest pilotaż programu termomodernizacji – powiedział wojewoda.

Program termomodernizacji zostanie uruchomiony w Skawinie, a następnie będzie działał w kolejnych miejscach, gdzie będzie taka potrzeba.

Na koniec rozmowy wojewoda omówił przebieg dokumentowania Małopolskiego Szlaku Pamięci o Roku 1918 i zaapelował do samorządów, jednostek kultury i osób prywatnych o przesyłanie informacji o takich miejscach.
wojewoda radio krakow
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj