Wojewoda małopolski na II Ogólnopolskim Kongresie Rad Seniorów
2018-03-07
Przedstawiciele rad seniorów z całej Polski spotkali się w Krakowie na II Ogólnopolskim Kongresie Rad Seniorów. Tematem przewodnim konferencji była powszechność gminnych rad seniorów w Polsce. Wśród prelegentów był również wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

W swoim przemówieniu wojewoda nawiązał m.in. do dokumentu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej „Polityka społeczna wobec osób starszych 2030. Bezpieczeństwo. Uczestnictwo. Solidarność”.

- Jest to pierwszy tego typu dokument rządowy, uwzględniający wszystkie sfery życia dotyczące osób starszych. Program opiera się na trzech kluczowych filarach – bezpieczeństwie, uczestnictwie i solidarności, które dają gwarancję znacznego podniesienia jakości i poziomu życia osób starszych – powiedział wojewoda małopolski.

Celem Kongresu było zintegrowanie środowisk senioralnych, wymiana doświadczeń, a także wypracowanie propozycji inicjatyw przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu seniorów.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele parlamentu i rządu, władz państwowych oraz samorządowych, m.in. podsekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Bojanowska, a także członkowie gminnych rad seniorów z całej Polski.

Organizatorami Kongresu było Ogólnopolskie Porozumienie o Współpracy Rad Seniorów, Prezydent Miasta Krakowa oraz organizacje senioralne i środowiska zajmujące się sprawami osób starszych. Spotkanie odbyło się w Centrum Kongresowym ICE Kraków.

Kongres Seniorow 1Kongres Seniorow 2Kongres Seniorow 3
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj