Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Woli Radziszowskiej
2018-03-01
Uroczyste obchody Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych odbyły się również w Woli Radziszowskiej. Wziął w nich udział również wojewoda małopolski Piotr Ćwik. Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w kościele parafialnym, zaś po nabożeństwie i przemówieniach okolicznościowych wszyscy obecni przeszli na cmentarz komunalny, gdzie złożono kwiaty pod obeliskiem poświęconym Żołnierzom Wyklętym.

Dziękuję za tak liczne przybycie. Chcę podkreślić, że nasza niezależność i byt naszego kraj, nie byłyby możliwe bez ofiary i poświęcenia Żołnierzy Wyklętych. Dzisiejsze spotkanie jest lekcją historii dla nas wszystkich, o tych bez których nie byłoby wolnej Polski – powiedział wojewoda Piotr Ćwik.

Od kilku lat 1 marca jest Narodowym Dniem Pamięci o Żołnierzach Wyklętych. W tym dniu w całym kraju odbywa się wiele uroczystości upamiętniających bohaterskich żołnierzy podziemia.
wola radziszowska 1wola radziszowska 2wola radziszowska 3wola radziszowska 4wola radziszowska 5wola radziszowska 6wola radziszowska 7wola radziszowska 8
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj