Dotacje dla NGO i samorządowych instytucji kultury w ramach Programu „Niepodległa”
2018-02-28
Program „Niepodległa” zaprasza do składania wniosków o dotacje na dofinansowanie obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. O wsparcie finansowe mogą się ubiegać organizacje pozarządowe i samorządowe instytucje kultury, które zaplanowały przygotowanie wydarzeń w skali lokalnej i regionalnej.

Budżet programu dotacyjnego wynosi 6 mln zł. Pojedynczy wniosek może uzyskać dotację z przedziału od 8 do 150 tys. zł. Nabór rozpoczął się 26 lutego 2018 r. i potrwa przez kolejne 4 tygodnie. Szczegółowe informacje, w tym regulamin i formularz dostępne są na stronie.

Warto podkreślić, że w ramach Programu nie został określony sztywny katalog działań, jakie mogą uzyskać dofinansowanie. Promowane będą inicjatywy angażujące lokalne społeczności w radosne obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Mogą to być zatem projekty edukacyjne (w tym wytyczanie szlaków, tworzenie archiwów), a także koncerty, festiwale i spektakle.

Program Wieloletni „Niepodległa” ma na celu wzmacnianie poczucia wspólnoty obywatelskiej Polaków i wspieranie oddolnych inicjatyw służących radosnemu świętowaniu stulecia niepodległości. W ubiegłym roku dofinansowano ponad 150 projektów na kwotę 4 mln zł. W najbliższym czasie zaplanowano ogłoszenie naboru do programu „Koalicje dla Niepodległej”, na który przewidziano 7-milionowy budżet. Źródło: niepodlegla.gov.pl
Niepodległa_logo
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj