O koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego
2018-02-08
W Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się spotkanie przedstawicieli Departamentu ds. Koordynacji Systemów Zabezpieczenia Społecznego Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dyrektorem Wydziału Polityki Społecznej Jackiem Kowalczykiem oraz pracownikami oddziałów, które realizują zadania dotyczące koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego.

Przedstawiciele Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej omówili najistotniejsze zagadnienia dotyczące realizacji przez wojewodów zadań z zakresu świadczeń rodzinnych i wychowawczych w związku z koordynacją systemów zabezpieczenia społecznego. Zaprezentowane zostały też przykłady dobrej współpracy w tym obszarze między gminami a wojewodą. Spotkanie było również okazją do wymiany wiedzy, doświadczeń i obserwacji związanych z realizacją tego zadania.

Koordynację systemów zabezpieczenia społecznego w obszarze świadczeń rodzinnych oraz wychowawczych w Małopolsce wcześniej realizował Marszałek Województwa Małopolskiego. 1 stycznia 2018 r. zadanie to przejął Wojewoda Małopolski. Dotyczy ono sytuacji, gdy jedno z rodziców przebywa w kraju Unii Europejskiej, Islandii, Norwegii, Liechtensteinie oraz Szwajcarii. Wówczas należy ustalić, który kraj jest właściwy do wypłaty świadczeń.

Więcej informacji dotyczących koordynacji świadczeń wychowawczych i rodzinnych można znaleźć tutaj.
szkolenie ws.swiadczen rodzinnych 2szkolenie ws.swiadczen rodzinnych 3szkolenie ws.swiadczen rodzinnych e4szkolenie ws.swiadczen rodzinnych 5
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj