Spotkanie z samorządowcami z regionu tarnowskiego
2018-01-25
- Będziemy dzisiaj przede wszystkim rozmawiać o obszarach, gdzie możemy wspólnie działać dla dobra Małopolski – mówił wojewoda małopolski Piotr Ćwik, otwierając kolejne spotkanie z samorządowcami, które dziś odbyło się w delegaturze Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Tarnowie.

Podobnie jak w przypadku dwóch wcześniejszych spotkań z samorządowcami w Nowym Sączu i Krakowie, w pierwszej części konferencji pracownicy Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego omówili zagadnienia związane z ustawą dekomunizacyjną oraz repatriacją oraz legalizacją pobytu i pracy cudzoziemców w województwie małopolskim. Tematy te zostały zaprezentowane w kontekście regionu tarnowskiego. Natomiast druga część spotkania została przeznaczona na dyskusję na tematy ważne dla samorządowców z regionu.

Omówiono zagadnienia związane z zabezpieczeniem przeciwpowodziowym oraz koordynacją systemów zabezpieczenia społecznego w zakresie świadczeń wychowawczych i rodzinnych. Wojewoda nawiązał również do programu budowy dróg lokalnych oraz realizacji zadań dotyczących szkód popowodziowych oraz osuwiskowych.

W czasie spotkania wojewoda zachęcał również samorządy do zaangażowania się w projekt „(Mało)polski Szlak Pamięci o Roku 1918”.

- Inicjatywa ta koresponduje ze słowami prezydenta Andrzeja Dudy, który mówił o lokalnych bohaterach. Zebrane materiały chcemy wydać w formie albumu, żeby pokazać, jak świętowano odzyskanie niepodległości również z perspektywy małych miejscowości – powiedział wojewoda.
tarnow jts  1tarnow jts 2tarnow jts 3tarnow jts 4tarnow jtd 5
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj