Opłatek pielgrzymkowy
2018-01-23
W Domu Arcybiskupów Krakowskich, w obecności metropolity krakowskiego arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, miał miejsce tradycyjny opłatek pielgrzymkowy. W tym wyjątkowym spotkaniu wziął udział wojewoda małopolski Piotr Ćwik, który regularnie pielgrzymuje na Jasną Górę.

Coroczne spotkanie opłatkowe było okazją do wymiany serdecznych życzeń, wspomnień i rozmów toczących się w niezwykle ciepłej i przyjaznej atmosferze

– Dziękuję wszystkim, którzy każdego roku towarzyszą mi na pielgrzymim szlaku. Wyrazy wdzięczności kieruję szczególnie do tych, którzy organizują pielgrzymki i je zabezpieczają – powiedział wojewoda Piotr Ćwik..

Metropolita krakowski porównał pielgrzymów do pasterzy i mędrców zmierzających do betlejemskiej groty. Nawiązał też do obchodzonej w tym roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

– To rok, w którym trzeba odnawiać pełną wdzięczności pamięć wobec Boga i ludzi, którzy swoją wiarą, modlitwą i cierpieniem przyczynili się do wielkiej radości, jaka miała miejsce w listopadzie 1918 roku, kiedy zmartwychwstała odrodzona Polska – powiedział arcybiskup Marek Jędraszewski.
20180123 pielgrzymka 120180123 pielgrzymka 220180123 pielgrzymka 3
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj