Otwarcie nowego skrzydła Szpitala w Krynicy-Zdroju
2018-01-22
Wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko oraz wojewoda małopolski Piotr Ćwik uczestniczyli w otwarciu nowego skrzydła Szpitala im. J. Dietla w Krynicy-Zdroju. Placówka została rozbudowana o Oddział Pediatrii, Blok Operacyjny wraz z Centralną Sterylizacją, Oddział Intensywnej Terapii oraz salę do cięć cesarskich w trakcie porodowym. Na realizację tej inwestycji w 2017 roku Powiat Nowosądecki, jako organ założycielski Szpitala, otrzymał środki z rezerwy ogólnej budżetu państwa w wysokości 1,5 miliona złotych.

- Inwestycja ta obejmowała oddziały, które bezpośrednio ratują życie, dlatego jest tak ważna i potrzebna. Z pewnością możemy mówić o tym, że w ten sposób otwiera się nowy rozdział w historii Szpitala w Krynicy-Zdroju. Gratuluję Panu Staroście oraz Radzie Powiatu konsekwencji w realizacji zadania – powiedział w czasie uroczystego otwarcia wojewoda małopolski.

Budowa nowoczesnego bloku operacyjnego z trzema salami operacyjnymi i salą wybudzeniową umożliwi rozszerzenie zakresu zabiegów operacyjnych, a także skrócenie kolejki pacjentów oczekujących na leczenie operacyjne. Większy i nowoczesny oddział pediatrii pozwoli na szersze włączenie matek do procesu diagnostyczno-leczniczego małych pacjentów, co jest aktualnie wymogiem światowej pediatrii. Z kolei utworzenie nowego oddziału intensywnej terapii, dostosowanej do obowiązujących standardów, umożliwi ratowanie życia najciężej chorych. Ważne jest także przeciwdziałanie zakażeniom wewnątrzszpitalnym poprzez zapewnienie centralnej sterylizacji.
otwarcie krynica zdroj 1 otwarcie krynica zdroj 2 otwarcie krynica zdroj 3otwarcie krynica zdroj  4otwarcie krynica zdroj  5otwarcie krynica zdroj  6otwarcie krynica zdroj 7
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj