„Ognik” edukacyjny
2018-01-16
Dzieci będą mogły się tu uczyć, jak zareagować w razie pożaru oraz jak unikać niebezpieczeństw. Właśnie do tego będzie służyła sala edukacyjna „Ognik”, która powstała przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej. W jej otwarciu uczestniczył wojewoda małopolski Piotr Ćwik oraz małopolski komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Stanisław Nowak.

„Ognik” udało się zrealizować dzięki środkom z programu „Bezpieczna plus” . Jego głównym celem są działania edukacyjne dotyczące właściwej ochrony przeciwpożarowej. W jego ramach m.in. powstają takie sale edukacyjne jak ta w Dąbrowie Tarnowskiej. Najmłodsi mogą tam np. ćwiczyć ewakuację z zadymionego pomieszczenia czy poznawać zagrożenia związane z przebywaniem w pomieszczeniach o dużym stężeniu tlenku węgla.

- Mam nadzieję, że „Ognik” będzie służył najmłodszym i uwrażliwi ich na sprawy związane z bezpieczeństwem. Będą też mogli lepiej poznać pracę strażaków. To niezwykle istotne, by już od najmłodszych lat kształtować właściwe zachowania w sytuacjach niebezpiecznych – powiedział wojewoda Piotr Ćwik.

Relacja w „Kronice" w TVP3 Kraków
Ognik 1Ognik
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj