Obchody Narodowego Święta Niepodległości - informacje organizacyjne dla mediów
2017-11-07
Jak już Państwa informowaliśmy, tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości będą miały nieco inny przebieg niż rok temu. Częściowo inne będą też zasady obsługi prasowej.

Relacje z wydarzeń na placu Matejki jak dotychczas – za okazaniem legitymacji prasowej. Uprzejmie prosimy o poruszanie się po płycie placu tak, aby wszystkie elementy ceremoniału wojskowego mogły przebiegać płynnie, a Państwa sprzęt był bezpieczny.

Jeśli chodzi o relacjonowanie mszy świętej w Katedrze Wawelskiej, zgodnie z prośbą księdza proboszcza Zdzisława Sochackiego, kamery będą Państwo mogli ustawić wyłącznie tuż przy wejściu do prezbiterium po prawej stronie (patrząc na ołtarz), nie dalej niż do szerokości pierwszej stalli. Zwracamy jednocześnie uwagę, że rozstawione kamery nie mogą utrudniać ruchu liturgicznego, który będzie się odbywał podczas całej mszy. W szczególności prosimy o nienaruszanie przestrzeni ołtarza – niewchodzenie na niego i niepozostawianie na nim sprzętu (także na schodkach).

Wszystkich fotoreporterów zapraszamy natomiast do Kaplicy Zebrzydowskich (tam będą Państwo mieli możliwość skorzystanie m.in. z Wi-Fi). Stamtąd będziemy Państwa małymi grupkami wprowadzać na chwilę do prezbiterium, aby mogli Państwo zrobić zdjęcia.

Prosimy o zabranie legitymacji prasowych (nie ma akredytacji). Będziemy jednak wdzięczni za potwierdzenie do piątku do godz. 16.00, czy planują Państwo relacjonować mszę w Katedrze Wawelskiej (tel. 601 483 277).
7.11.2017 Nagłówek informacja dla mediow 1
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj