Spotkanie z wiceminister edukacji, nauki, badań i sportu Słowacji
2017-04-21
Wicewojewoda małopolski Józef Gawron spotkał się dziś z wiceminister edukacji, nauki, badań i sportu panią Oľgą Nachtmannovą́ oraz konsulem generalnym Słowacji Ivanem Škorupą.

Rozmowa dotyczyła zacieśnienia polsko-słowackiej współpracy w dziedzinie szkolnictwa. Pani Minister podkreśliła jak ważną rolę odgrywa dla mniejszości słowackiej możliwość nauki ojczystego języka w szkołach podstawowych.

Również na kolejnych szczeblach szkolnictwa współpraca obydwu krajów bardzo dobrze się rozwija. Przykładem jest Uniwersytet Rolniczy w Krakowie, który od lat wymienia doświadczenia z Uniwersytetem Rolniczym w Nitrze. Placówki wspólnie prowadzą jeden z kierunków studiów – ogrodnictwo. Zajęcia realizowane są w języku angielskim. W ramach tej współpracy studenci spędzają po jednym semestrze w każdym z tych ośrodków. Uczelnie wspólnie uruchomiły też pilotaż kierunku The International Master Double Degree Program in Business Economics.

Konsul Generalny na zakończenie spotkania podziękował za wsparcie Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w zakresie wspierania tradycji i kultury słowackiej w Małopolsce.

- Bardzo cieszy mnie, że współpraca polsko-słowacka rozwija się na tak wielu różnych polach. Liczę na to, że będziemy się jeszcze lepiej poznawać i wspólnie wdrażać nowe projekty – podsumował wizytę wicewojewoda Józef Gawron.
min_sportu_sl004min_sportu_sl001min_sportu_sl002min_sportu_sl003min_sportu_sl005
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj