Uroczyste spotkanie w krakowskim Oddziale PFRON-u
2017-04-12
W Oddziale Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Krakowie odbyło się uroczyste spotkanie z zawodnikami, którzy reprezentowali Polskę podczas Światowych Zimowych Igrzyskach Olimpiad Specjalnych, które odbyły się w dniach 12-26 marca 2017 roku w Austrii. Podczas spotkania wicewojewoda Piotr Ćwik uczestniczył w podpisaniu umowy dotyczącej prowadzenia Ośrodka Diagnostyczno-Terapeutycznego przy Stowarzyszeniu Rodzin i Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski „Dom nadziei”.

W Igrzyskach brało udział trzech zawodników z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym Oddziału Regionalnego Olimpiady Specjalne Polska – Małopolskie. Antoni Wiercioch, dwunastolatek z klubu „I Love Ski Zakopane”, zdobył dwa srebrne medale w narciarstwie zjazdowym w konkurencji slalom i slalom gigant. Piotr Kasperczyk, siedemnastolatek z klubu „Waleczne Serca”, zwyciężył w biegach na rakietach śnieżnych na 200 m oraz zdobył brąz w biegu na 400 metrów. Trzeci olimpijczyk Marcin Włudyka, siedemnastolatek z klubu „Waleczne Serca”, uplasował się za swoim kolegą w biegach na rakietach śnieżnych w konkurencji na 200 m, zdobywając tym samym srebrny medal Wicewojewoda Piotr Ćwik pogratulował olimpijczykom dotychczasowych sukcesów oraz podziękował im za popularyzowanie sportów narciarskich.

- Życzę Wam wytrwałości w dążeniu do postawionych sobie celów i wielu kolejnych osiągnieć – przekazał Piotr Ćwik.

Podczas spotkania została również podpisana umowa dotycząca prowadzenia Ośrodka Diagnostyczno-Terapeutycznego przy Stowarzyszeniu Rodzin i Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski „Dom nadziei” w 2017 r. Zajęcia terapeutyczne dla osób niepełnosprawnych placówka realizuje od 2004 roku. Specjalistyczna kadra psychologów, logopedów oraz rehabilitantów pomaga swoim podopiecznym powrócić do zdrowia. W ramach podpisanego projektu wsparciem zostanie objętych sześćdziesięcioro dzieci oraz dwudziestu dorosłych. Kwota dofinansowania wynosi blisko 235 tysięcy złotych.
PFRON IPFRON IIPFRON IIIPFRON IVPFRON VPFRON VIPFRON VIIPFRON VIII
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj