Wisła i Cracovia u wojewody
2016-12-07
Będą to już 193. derby Wisła-Cracovia. Wydarzenie zostało zakwalifikowane jako mecz podwyższonego ryzyka. Z inicjatywy wojewody małopolskiego Józefa Pilcha odbyło się spotkanie z przedstawicielami klubów i służb. Wszystko po to, by – jak zaapelował wojewoda – derby były prawdziwym świętem piłki nożnej.

Józef Pilch zaznaczył, że najważniejsze są sportowa atmosfera i bezpieczeństwo. Przedstawiciele klubów zadeklarowali, że również dla nich spokój i porządek podczas meczu stanowią priorytet.

Wojewoda podkreślił, że celem jego działań w zakresie bezpieczeństwa podczas imprez sportowych w żadnym razie nie jest zamykanie stadionów.

- Chodzi mi o takie kreowanie rzeczywistości, aby nie powtarzały się ciągle sytuacje, kiedy wydarzenia na boisku są tłem do tego, co dzieje się na trybunach – podsumował Józef Pilch.

W spotkaniu wzięli udział: wiceprezes zarządu Wisły Kraków S.A. Robert Szymański, wiceprezes zarządu MKS Cracovia SSA Jakub Tabisz, naczelnik sztabu Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie Robert Spólak oraz p.o. I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Krakowie mł. insp. Piotr Morajko. Byli obecni również przedstawiciele straży pożarnej oraz pracownicy Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.
wisla_cracovia006wisla_cracovia001wisla_cracovia002wisla_cracovia008
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj