Człowiek zawsze jest wielki, także w słabości
2016-12-02
Niepełnosprawni mogą nas wiele nauczyć o tym, jak pokonywać przeszkody i walczyć z chorobami i słabościami. Korzyści płynące z integracji społecznej trudne są do przeceniania. Mówił o nich wicewojewoda małopolski Józef Gawron podczas obchodów I Małopolskiego Dnia Osób Niepełnosprawnych, które odbyły się w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.

Wicewojewoda odczytał również list, który do uczestników skierowała szefowa polskiego rządu. Beata Szydło przywołała słowa papieża Franciszka: świat nie staje się lepszy, gdy składa się tylko z pozornie doskonałych ludzi, ale kiedy wzrasta solidarność między ludźmi, wzajemna akceptacja i szacunek. Słowa te to najlepsze przesłanie Dnia Osób Niepełnosprawnych.

W programie uroczystości znalazły się występy uczniów m.in. ze Szkoły Muzycznej Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie oraz spektakl Teatru Tańca pt. „Zrozumieć ciszę”. Artyści pokazali, jak wygląda świat z perspektywy osób niepełnosprawnych. Dowiedli także, że rozwijać swe pasje i zainteresowania chcą tak samo mocno, jak ich pełnosprawni koledzy.

Uroczystość była również okazją do wręczenia wyróżnień dla osób i instytucji szczególnie zasłużonych w działalności na rzecz osób niepełnosprawnych w Małopolsce.
dzien_niepelnosprawnych005dzien_niepelnosprawnych001dzien_niepelnosprawnych007dzien_niepelnosprawnych008dzien_niepelnosprawnych009
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj