Wojewoda małopolski trzyma rękę na pulsie
2016-12-02
W związku z pozbawieniem prądu części mieszkańców Małopolski Józef Pilch, wojewoda małopolski, udał się do Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Olkuszu.

Na miejscu zapoznał się z aktualnymi danymi dotyczącymi ilości mieszkańców pozbawionych prądu oraz podziękował służbom za ich zaangażowanie. Dzięki pracy wojewódzkich jednostek szkody udaje się na bieżąco likwidować.

Marek Rut, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, w wypowiedzi dla telewizji przedstawił stan sieci energetycznych w województwie małopolskim z godzin porannych.

Po wczorajszych silnych wiatrach w województwie małopolskim doszło do wielu uszkodzeń linii energetycznych. W szczytowym okresie pozbawionych energii elektrycznej na terenie województwa było ok. 30.000 odbiorców. Na podstawie danych Tauronu według stanu na godz. 9:00 ponad 9.000 osób było pozbawionych prądu – powiedział Marek Rut.

Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego przekazał też deklarację dostawcy prądu, że wszelkie uszkodzenia zostaną usunięte dzisiaj do godzin popołudniowych, oraz że w wyniku napraw może wystąpić czasowe zwiększenie liczby gospodarstw pozbawionych prądu.

Pytany o prognozę na najbliższe godziny Marek Rut odpowiedział, że w Małopolsce mogą wystąpić opady deszczu ze śniegiem oraz śniegu, gdzie przyrost pokrywy śnieżnej (w rejonach podgórskich) może wynieść ok. 10 cm. Wiatr początkowo dość silny, w porywach do 90 km/h, stopniowo słabnący w porywach do 65 km/h.
olkusz_prad_1olkusz_prad_2olkusz_prad_3
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj