Straż Miejska w systemie bezpieczeństwa i porządku publicznego
2016-11-21
W Centrum Kongresowym ICE odbywa się dwudniowa konferencja „Straż Miejska w systemie bezpieczeństwa i porządku publicznego”. Podczas pierwszego dnia obrad wojewoda małopolski wręczył krakowskiej Straży Miejskiej certyfikat potwierdzający wzorcowe wypełnianie przez nią standardów określonych w programie „Z mieszkańcami dla mieszkańców”.

- Wracam często do Światowych Dni Młodzieży, ale właśnie one były sprawdzianem dla naszego państwa – sprawdzianem całego systemu, a więc także systemu bezpieczeństwa i porządku publicznego, o którym będą Państwo dyskutować. I niewątpliwie mogliśmy się przekonać, że straż miejska zajmuje w tym systemie ważne miejsce i potrafi sprostać największym wyzwaniom. Certyfikat, które mam zaszczyt wręczyć, jest kolejnym potwierdzeniem potencjału, umiejętności i profesjonalizmu krakowskich funkcjonariuszek i funkcjonariuszy – mówił wojewoda Józef Pilch.

„Z mieszkańcami dla mieszkańców” to program Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, który ma na celu podniesieniu usług świadczonych przez miejskie i gminne straże. Certyfikat potwierdza, że dana jednostka spełnia wymogi dotyczące profesjonalnego zapewniania mieszkańcom bezpieczeństwa i porządku publicznego.
konferencja_str_m004konferencja_str_m001konferencja_str_m002konferencja_str_m003konferencja_str_m005konferencja_str_m006konferencja_str_m007
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj