Order Zasługi RP dla prof. Leah Wortham
2016-11-10
Prof. Leah Wortham z Catholic University of America została odznaczona za wybitne zasługi w rozwijaniu polsko-amerykańskiej współpracy naukowej oraz za działalność na rzecz kształcenia polskiej młodzieży i budowania dialogu międzykulturowego.

Odznaczenie – Krzyż Oficerski Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej – wręczył w imieniu prezydenta Andrzeja Dudy wojewoda Józef Pilch. Uroczystość odbyła się w Sali Senackiej Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Wśród zasług prof. Wortham można wymienić zainicjowanie programu studenckich poradni prawniczych na Uniwersytecie Jagiellońskim czy wspieranie uczelni w zdobyciu grantu Fundacji Forda, w ramach którego tzw. instytucją mentorską UJ został Catholic University.

Odznaczona zaangażowała się także w stworzenie na Uniwersytecie Jagiellońskim Szkoły Prawa Amerykańskiego. Jest wybitnym dydaktykiem i teoretykiem dydaktyki prawniczej, akcentującym m.in. szczególne znaczenie etyki prawniczej w edukacji przyszłych prawników. Swymi ideami wywarła ogromny wpływ na reformy kształcenia w Polsce oraz w wielu krajach Europy i Azji.
uj_prof_odznaczenie007uj_prof_odznaczenie001uj_prof_odznaczenie002uj_prof_odznaczenie003uj_prof_odznaczenie004uj_prof_odznaczenie005uj_prof_odznaczenie006uj_prof_odznaczenie008uj_prof_odznaczenie009
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj