Program „KLUB” w Małopolsce
2016-11-07
24 miliony złotych dofinansowania dla 2 151 klubów sportowych – to bilans programu pomocowego "KLUB", wspierającego przedsięwzięcia z zakresu upowszechniania sportu dzieci i młodzieży. W Małopolsce wsparcie otrzymało aż 226 klubów, dzięki czemu nasz region uplasował się na drugiej pozycji w kraju.

W konferencji prasowej, podsumowującej I edycję projektu, udział wzięli: wojewoda małopolski Józef Pilch, senator Kazimierz Wiatr, posłowie Elżbieta Duda, Jan Duda i Jarosław Sztachetka, doradca Ministra Sportu Ziemowit Ryś oraz beneficjenci programu – przedstawiciele klubów sportowych wraz z podopiecznymi.

Głównym celem programu "KLUB" jest popularyzacja sportu wśród dzieci i młodzieży do 18. roku życia. W ramach jego realizacji przyznano dofinansowanie klubom sportowym prowadzącym szkolenia i treningi sportowe aż w 70 różnych dyscyplinach, np. piłka nożna, siatkówka, koszykówka, tenis stołowy, lekkoatletyka, baseball, futbol amerykański, kendo czy softball.

Dofinansowaniem w klubach sportowych będzie objętych 130 tys. dzieci i młodzieży, dla których zajęcia sportowe będzie prowadzić ponad 5 tys. trenerów i instruktorów. Dla małopolskiej młodzieży w ramach programu "KLUB" rząd przekazał ponad 2,5 miliona złotych.

Kluby, biorące udział w programie, z otrzymanych środków mogą sfinansować wynagrodzenie trenerów, koszty organizacji bądź wyjazdu podopiecznych na obozy sportowe, czy też zakup i doposażenie sekcji w odpowiedni sprzęt. Jak podkreślała poseł Elżbieta Duda - Program ten jest największym programem pomostowym w historii Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Wojewoda małopolski dodał:
Jest to ważny program dla mieszkańców Małopolski. Małe i średnie kluby, którym ciężko było pozyskać finansowanie, mają szansę na rozwój i inwestycje dzięki pieniądzom z programu rządowego. Warto, aby młodzież z naszego województwa wybierała aktywność fizyczną i zdrowy tryb życia. Program "KLUB" znakomicie się w to wpisuje.

Sukces ministerialnego Programu KLUB w 2016 roku oraz ciągle rosnące potrzeby środowiska sportowego wpłynęły na decyzję o przygotowaniu kolejnej edycji projektu. W planie finansowym Ministerstwa Sportu i Turystyki zabezpieczono na ten cel kwotę w wysokości 30 mln zł.

PROGRAM KLUB - informacje dla wnioskodawców i beneficjentów
konferencja_klub014konferencja_klub001konferencja_klub002konferencja_klub003konferencja_klub004konferencja_klub005konferencja_klub006konferencja_klub007konferencja_klub008konferencja_klub009konferencja_klub010konferencja_klub011konferencja_klub012konferencja_klub013
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj