Wizyta Prezydenta RP w Starym Sączu
2016-10-29
Andrzej Duda, Prezydent RP, odwiedził Stary Sącz, miasto, z którym związany jest tak samo mocno jak z Krakowem. W wizycie uczestniczyła też Agata Kornhauser-Duda, Pierwsza Dama. Towarzyszył im Józef Gawron, wicewojewoda małopolski.

Podczas swojej wizyty Prezydent RP uczestniczył w uroczystości poświęcenia nowego sztandaru dla Starego Sącza. Andrzej Duda wziął udział także w uroczystej Sesji Rady Miejskiej, podczas której otrzymał Akt Nadania Honorowego Obywatelstwa Starego Sącza.

Prezydent jasno zaznaczył swoje więzi ze Starym Sączem. Oświadczył, że legitymuje się jako starosądeczanin: Zawsze uważałem się za obywatela Starego Sącza - powiedział prezydent Andrzej Duda - Czuję się w dużym stopniu ukształtowany w Starym Sączu, czy przez Stary Sącz.

W trakcie wizyty na sądeckiej ziemi w Klasztorze Sióstr Klarysek Andrzej Duda odwiedził grób Świętej Kingi, dokonał symbolicznego posadzenia lipy świętej Kingi na dziedzińcu klasztornym oraz wpisał się do Księgi Pamiątkowej Klasztoru Sióstr Klarysek.
stary_sacz006stary_sacz001stary_sacz002stary_sacz003stary_sacz004stary_sacz005
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj