Region silny siłą polskich rodzin
2016-10-24
Minister Elżbieta Rafalska odwiedziła Małopolskę. Towarzyszyli jej wojewoda Józef Pilch oraz wicewojewoda Piotr Ćwik.

Podczas spotkań z samorządowcami, parlamentarzystami oraz przedstawicielami organizacji pozarządowych rozmawiano przede wszystkim o zadaniach z zakresu pomocy społecznej. Wiele uwagi poświęcono programowi „Rodzina 500 plus”.

- To żywa gotówka do kieszeni polskich rodzin, która na pewno w wydatny sposób pomaga w wychowaniu dzieci. Cieszę się, że mogę to powiedzieć w regionie, który zawsze był silny siłą polskich rodzin. Nieczęsto tu bywałam, ale widząc specyfikę tego terenu, rozumiem, skąd ta siła wyrastała. To przywiązanie do wartości, przywiązanie do wiary, to wszystko się zazębia – powiedziała minister E. Rafalska.

Jak wskazują badania CBOS-u, pieniądze z programu „Rodzina 500 plus” zostały przeznaczone głównie na żywność, odzież, wyposażenie czy edukację.

- Wiele osób mówi dziś: „moje dzieci mają szansę”, bo mogą wykupić im na przykład dodatkowe lekcje języków obcych – dodała Elżbieta Rafalska.

Pani minister w czasie swej wizyty w Małopolsce uczestniczyła także w otwarciu biura poselsko-senatorskiego Anny Paluch i Jana Hamerskiego w Limanowej. Jak zaznaczył wojewoda Józef Pilch, dzięki nowej siedzibie parlamentarzyści będą mogli być blisko ludzi i lepiej rozumieć ich sprawy.
limanowa_min_rafalska005limanowa_min_rafalska004limanowa_min_rafalska003limanowa_min_rafalska002limanowa_min_rafalska001
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj