Program „Mieszkanie Plus” w Małopolsce - startujemy!
2016-10-13
Gminy Skawina i Trzebinia – to tam w Małopolsce ruszył już Narodowy Program Mieszkaniowy "Mieszkanie Plus". Premier Beata Szydło właśnie podpisała listy intencyjne, które umożliwią jego realizację.

W Skawinie odbyła się dziś konferencja prasowa, na której zaprezentowano główne założenia programu "Mieszkanie Plus". Uczestniczyli w niej wicewojewoda małopolski Piotr Ćwik oraz burmistrzowie Skawiny – Paweł Kolasa i Norbert Rzepisko.

Jak zaznaczył wicewojewoda, Skawina i Trzebinia to dopiero początek. Małopolski Urząd Wojewódzki wskazał bowiem grunty Skarbu Państwa, na których będą mogły zostać zrealizowane inwestycje.

Narodowy Program Mieszkaniowy "Mieszkanie Plus" to, po programie "Rodzina 500 Plus", kolejna inicjatywa polskiego rządu, która ma zapewnić Polakom lepszą przyszłość.

Jak powiedział minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk:

- Obowiązkiem państwa jest pomoc obywatelom w zdobyciu własnego mieszkania. Jeżeli mamy nadzieję na przyszłe pokolenia Polaków, które będą chciały pracować w Polsce, musimy im stworzyć dogodne warunki mieszkaniowe.
Wicewojewoda zwrócił uwagę na fakt, że w programie "Mieszkanie Plus" nie ma kryterium wiekowego – ma on charakter powszechny. Ponadto dzięki temu, że mieszkania powstaną na gruntach Skarbu Państwa, czynsz będzie bardzo niski: ok. 10-20 zł za m2 lub 12-24 zł za m2 w opcji najmu z docelowym wykupem mieszkania.

Uchwała w sprawie przyjęcia "Narodowego Programu Mieszkaniowego"
skawina_mieszkanie_plus01skawina_mieszkanie_plus02skawina_mieszkanie_plus03skawina_mieszkanie_plus04
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj