Pod wrażeniem Krakowa i Małopolski
2016-10-07
Wojewoda małopolski Józef Pilch wraz z dyrektorem generalnym Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego Pawłem Muchą spotkali się z przedstawicielami Burgenlandu – jednego z krajów związkowych Austrii. Goście wielokrotnie podkreślali, że są pod wrażeniem Krakowa, Małopolski i tego, jak szybko rozwija się nasz kraj i region.

Delegacja austriacka wyraziła również swój zachwyt nad profesjonalizmem, z jakim zorganizowane zostały Światowe Dni Młodzieży. Chwalono nie tylko bezpieczeństwo, ale także niezwykłą atmosferę, jaka towarzyszyła spotkaniu młodzieży. Wojewoda zaznaczył, że wsparcie służb międzynarodowych, które otrzymaliśmy, okazało się bardzo przydatne.

Nie brakło też deklaracji o zacieśnianiu współpracy między naszymi krajami zarówno na polu edukacji czy kultury, jak i biznesu czy gospodarki.

Józef Pilch przedstawił delegacji austriackiej trzy główne programy polskiego rządu: „Rodzina 500 plus”, Narodowy Program Mieszkaniowy „Mieszkanie plus” i „Plan na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju”. Ich zadaniem – jak zaznaczył wojewoda – jest uwolnienie potencjału Polski i Polaków. Spotkanie z gośćmi z Burgenlandu dowodzi, że potencjał ten wyraźnie dostrzegany jest także za granicą.
delegacja_burgenland05delegacja_burgenland04delegacja_burgenland02delegacja_burgenland03delegacja_burgenland01delegacja_burgenland06delegacja_burgenland07
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj