AWF na start!
2016-10-07
Akademia Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie może poszczycić się tytułem jednej z najlepszych uczelni wychowania fizycznego w kraju. Jej historia sięga 1893 roku, kiedy to w Uniwersytecie Jagiellońskim narodziła się idea kształcenia nauczycieli gimnastyki. Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2016/2017 przypomniała o wybitnych osiągnięciach uczelni i była też okazją do uhonorowania najbardziej zasłużonych pracowników naukowych.

Uczestniczący w uroczystości wojewoda małopolski Józef Pilch szczególne życzenia skierował do studentów pierwszego roku.

-Szczególnie Wam życzę wytrwałości i zapału. Możecie być dumni z tego, że dołączacie do wyjątkowej wspólnoty akademickiej, której celem jest i zawsze było przekraczanie barier oraz odważne wytyczanie nowych ścieżek. Niech na co dzień towarzyszy Wam przekonanie, że zawsze warto podnosić poprzeczkę i wymagać od siebie więcej niż od innych – powiedział Józef Pilch.

I dodał: -Często powtarza się studentom znaną maksymę Horacego: „Połowę pracy ma za sobą, kto dobrze zaczął; miej odwagę być mądrym, zacznij”. Ja chciałbym Wam, Drodzy Studenci, życzyć, abyście nie tylko mieli odwagę być mądrymi, ale także ambitnymi. Abyście nie bali się zmian. Abyście nie bali się innowacyjności, tak ważnej przecież także i w nauce, i w sporcie.
awf_inaug001awf_inaug002awf_inaug003awf_inaug004awf_inaug005awf_inaug006awf_inaug007awf_inaug009awf_inaug008awf_inaug010awf_inaug011awf_inaug012
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj