Premier Beata Szydło na uroczystej inauguracji roku akademickiego w Uniwersytecie Rolniczym
2016-10-05
To już 64. rok akademicki krakowskiego Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja. Obecnie kształci się tam ok. 11 tysięcy studentów na kierunkach o profilu nie tylko rolniczo-leśnym, ale też przyrodniczym, weterynaryjnym czy ekonomicznym. Przed uczelnią kolejne wyzwania i ambitne cele. Mówiła o nich premier Beata Szydło, inaugurując kolejny rok akademicki Uniwersytetu. Szefowej polskiego rządu towarzyszył wojewoda małopolski Józef Pilch.

-Jakość nauki jest dla nas priorytetem. Mamy ambicje, by polskie uczelnie znajdowały się jak najwyżej w rankingach światowych – podkreśliła szefowa polskiego rządu.

Premier Beata Szydło zaznaczyła również:
-Potrzebujemy mądrych, spełniających swoje ambicje i marzenia studentów, którzy będą budowali naszą przyszłość. Połączenie sukcesu polskiej nauki, gospodarki i kultury to sukces naszej ojczyzny. Wierzę głęboko, że będziemy go wspólnie budowali.

Zwracając się do społeczności Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, Beata Szydło wskazała, że rolnictwo to ważny segment gospodarki, nasza duma narodowa i dlatego zajmuje ono ważne miejscach w planach polskiego rządu, w tym w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.

Premier Beata Szydło przy okazji rozpoczęcia roku akademickiego w Krakowie przypomniała, że rząd wprowadza korzystne dla polskich uczelni i badaczy rozwiązania.

-Zależy nam na tym, żeby szkolnictwo wyższe nie tylko rozwijało się, ale żeby te zmiany były konsultowane i tworzone razem ze środowiskiem naukowym – zadeklarowała premier.

Relacja w TVP Kraków z inauguracji roku akademickiego w Uniwersytecie Rolniczym oraz rozmowa z premier Beatą Szydło w „Tematach dnia”

ur_inaug001ur_inaug003ur_inaug002ur_inaug004ur_inaug005ur_inaug006ur_inaug007ur_inaug008ur_inaug009ur_inaug010ur_inaug011ur_inaug012
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj