„Cały biznes zrozumiał, że warto być tutaj. To wspaniałe Forum”
2016-09-07
Podczas trwającego w dniach 6-7 września w Krynicy XXVI Forum Ekonomicznego Józef Pilch, wojewoda małopolski, rozmawiał z redaktorem Jackiem Bańką w porannej audycji emitowanej w Radiu Kraków.

Józef Pilch podzielił się swoim wrażeniami z pobytu w Krynicy: Premierzy, którzy wczoraj tu byli pokazali, że są jednością. To mocny głos w UE. Wczorajsze określenie, że będziemy razem kierunkować zadania Unii jest ważne. (…) Wczoraj były tu wielkie brawa. Cały biznes zrozumiał, że warto być tutaj. To wspaniałe Forum. 4000 ludzi z biznesu. Jest kolejny rekord.

Wśród poruszonych tematów znalazły się też inwestycje kolejowe i drogowe w Małopolsce oraz przywrócenie dyspozytorni w Nowym Sączu.

- Jesień tego roku to będzie zamknięcie tematu. Karetka będzie w Nowym Targu, Limanowej. Będzie dyspozytornia w Nowym Sączu. - mówił Józef Pilch - Sprawdzimy Nowy Sącz na bieżąco. Czy sprawdzi się to ratownictwo? Dobrze pan powiedział. To będzie wielki test. Wtedy powiemy i będziemy myśleć o dalszych krokach.

Jacek Bańka zapytał też o organizację świąt narodowych w województwie małopolskim. Józef Pilch odpowiedział, że: organizacją uroczystości państwowych zajmuje się wojewoda. Jestem przedstawicielem rządu w terenie. (…) W maju były piękne uroczystości. Wręczyłem odznaczenia i obywatelstwo. Tak samo będzie teraz. Będzie tylko parada wojsk - dodał wojewoda małopolski.

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy w Radiu Kraków

Zdjęcie: M. Bartkowicz /Radio Kraków/
Wojewoda_RadioKrakow
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj