Uroczyste dożynki województwa małopolskiego
2016-09-04
Takie wydarzenia jak Święto Plonów pokazują, jak ważne jest zachowywanie i pielęgnowanie najlepszych tradycji, które powinny być przekazywane młodym pokoleniom. Gospodarzem tegorocznych XVIII Dożynek Województwa Małopolskiego była Gmina i Miasto Miechów. Józefa Pilcha, wojewodę małopolskiego, oraz licznych zaproszonych gości powitali Jacek Krupa, marszałek województwa małopolskiego, oraz Dariusz Marczewski, burmistrz Miechowa.

W polskiej tradycji zakończenie żniw zawsze stanowiło moment ważny zarówno dla rolników, jak i dla całej gminy. Rokrocznie jest to okazja do umacniania lokalnych więzi, ale też okazja do należnego odpoczynku po wytrwałej pracy.

- Doroczne uroczystości dożynkowe to czas radości ze wspaniałych owoców pracy rąk ludzkich i dziękczynienia Opatrzności za nasz chleb powszedni. Z okazji święta plonów składam polskim rolnikom wyrazy głębokiego szacunku i wdzięczności za całoroczny, codzienny trud. – w imieniu Andrzeja Dudy, Prezydenta RP, okolicznościowy list odczytał Józef Pilch - Mieszkańcy wsi od wieków współtworzą fundamenty siły i dostatku Rzeczypospolitej. Polscy rolnicy są ostoją tradycji narodowej, a swoim wysiłkiem przyczyniają się do budowania pomyślności całej naszej wspólnoty. I za to w imieniu wszystkich rodaków z serca dzisiaj dziękuję.
dozynki_woj_miechow11dozynki_woj_miechow01dozynki_woj_miechow02dozynki_woj_miechow03dozynki_woj_miechow04dozynki_woj_miechow05dozynki_woj_miechow06dozynki_woj_miechow07dozynki_woj_miechow08dozynki_woj_miechow09dozynki_woj_miechow10dozynki_woj_miechow12dozynki_woj_miechow13dozynki_woj_miechow14
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj