Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego
2016-09-02
Tegoroczna wojewódzka inauguracja nowego roku szkolnego 2016/2017 miała miejsce w Zasani, gdzie odbywał się jubileusz 100-lecia szkoły podstawowej. Była to też okazja do przedstawienia jej patrona - króla Kazimierza III Wielkiego. W uroczystościach uczestniczyli wojewoda małopolski Józef Pilch, małopolski kurator oświaty Barbara Nowak oraz przedstawiciele kuratorium i władz samorządowych.

Józef Pilch opowiedział zgromadzonym uczniom i nauczycielom, że to właśnie dzięki szkole, dzięki umiejętnościom tam zdobytym, zakończone niedawno Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016 odbyły się bez problemów. - Nie byłoby naszego sukcesu, gdyby nie praca całego zespołu uczestniczącego w przygotowaniach. A to przecież w szkole uczymy się działać w grupie, współpracować, dzielić się zadaniami, z jednej strony wybierać liderów, a z drugiej przypisywać sobie role, które będą dla najlepsze. - mówił wojewoda małopolski - To są bezcenne umiejętności.

Przedstawiciel administracji rządowej w województwie zwrócił też uwagę na wyjątkowość szkoły podstawowej w Zasani i poprosił aby uczęszczający do niej uczniowie brali przykład ze swojego patrona.

- Od dziś wasza szkoła będzie nosić imię króla Kazimierza Wielkiego - reformatora, który nie bał się wyzwań i zmian, który stawiał sobie ambitne cele i konsekwentnie je realizował. Macie doskonały wzorzec. Niech zatem i wam nie brakuje ambitnych zadań i odwagi, by ciągle podnosić sobie poprzeczkę. - powiedział Józef Pilch - Wasza szkoła ma solidną podstawę zbudowaną na stuletnim dorobku, na doświadczeniach poprzednich pokoleń. Dziś otwieracie nowy rozdział w jej historii. Niech będzie to kolejny etap, który przyniesie wam wiele pięknych chwil i przeżyć.
zasan_szkola08zasan_szkola01zasan_szkola02zasan_szkola03zasan_szkola04zasan_szkola05zasan_szkola06zasan_szkola07zasan_szkola09zasan_szkola10
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj