„Piłsudski i Wieniawa – wielcy Polacy w służbie Ojczyzny”
2016-08-20
Minęło sto lat od wizyty Józefa Piłsudskiego w Bobowej. Marszałek odwiedził wtedy swego adiutanta, Bolesława Wieniawę-Długoszowskiego. Miejscowość upamiętniła to wydarzenie niezwykłą uroczystością pod nazwą „Piłsudski i Wieniawa – wielcy Polacy w służbie Ojczyzny”. Honorowy patronat nad nią objął prezydent RP Andrzej Duda. W wydarzeniach wziął udział wojewoda małopolski Józef Pilch.

W programie znalazły się m.in.: uroczysta msza święta w kościele w Bobowej, inscenizacja przyjazdu marszałka Józefa Piłsudskiego do dworu Bolesława Wieniawy-Długoszowskiego oraz odsłonięcie pomnika upamiętniającego tamto wydarzenie.

Musimy dbać o naszą historię. I właśnie taka uroczystość jak dziś pozwala nam wszystkim przypomnieć sobie o polskich bohaterach. Cieszę się, że dbają Państwo o pamięć o naszej polskiej, wspaniałej historii – powiedział wojewoda Józef Pilch podczas uroczystości.
WieniawaPilsudzki1WieniawaPilsudzki2WieniawaPilsudzki3WieniawaPilsudzki4WieniawaPilsudzki5WieniawaPilsudzki6WieniawaPilsudzki7
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj