Wyróżnienia dla żołnierzy
2016-08-11
W Wojewódzkim Sztabie Wojskowym w Krakowie odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Święta Wojska Polskiego. Był to impuls do szczególnych podziękowań dla żołnierzy za ich wierną służbę naszej Ojczyźnie. Wśród wielu wyróżnionych osób znalazł się pułkownik Tadeusz Bieńkowicz. W imieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy uroczystego wręczenia Krzyża Komandorskiego Orderu Odrodzenia Polski dokonał wojewoda małopolski Józef Pilch.

Służba żołnierska trwa cały czas, nie tylko w czasie wojny. W okresie pokoju pełnią oni warty przy obiektach o znaczeniu szczególnym oraz pomagają przy klęskach żywiołowych. Tegoroczny lipiec minął żołnierzom na przygotowaniach i realizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016. Józef Pilch serdecznie podziękował za ich wielki wkład w spotkanie z z papieżem Franciszkiem.

Wojewoda małopolski docenił również postać pułkownika Tadeusza Bieńkowicza, polskiego żołnierza, członka Armii Krajowej.

- Służba żołnierska pana pułkownika w czasie II wojny światowej, a także jego działalność w czasach powojennych bez wątpienia zasługuje nie tylko na najwyższe odznaczenia państwowe, ale także na to, by stawiać Pana Tadeusza Bieńkowicza za wzór dla całej społeczności żołnierskiej – mówił o odznaczonym Józef Pilch.

Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski, został nadany panu pułkownikowi za wybitne zasługi w pielęgnowaniu pamięci o najnowszej historii Polski oraz za działalność kombatancką i społeczną.
wp_odzn_woj001wp_odzn_woj002wp_odzn_woj003wp_odzn_woj004wp_odzn_woj005wp_odzn_woj006wp_odzn_woj007wp_odzn_woj008wp_odzn_woj009wp_odzn_woj010
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj