Święto Policji
2016-08-09
Oni stoją na straży bezpieczeństwa kraju i jego obywateli. Oni czuwają nad przestrzeganiem prawa. Policjanci i policjantki, bo o nich mowa, obchodzili dziś na wzgórzu wawelskim 97. rocznicę powstania Policji. W wojewódzkich uroczystościach udział wzięli m.in. wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński, wojewoda małopolski Józef Pilch oraz komendant główny policji nadinsp. Jarosław Szymczyk.

Krakowskie święto było okazją do licznych podsumowań, wręczenia odznaczeń i awansów na wyższe stopnie policyjne. Przedstawiciele administracji rządowej docenili zarówno codzienną pracę funkcjonariuszy, jak też ich służbę podczas Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016.

- Światowe Dni Młodzieży, którzy niedawno się zakończyły, były dla nas wszystkich wielkim sprawdzianem. Wy spisaliście się znakomicie. Daliście z siebie wszystko. Zawsze byliście na właściwym miejscu, gotowi do działania, czujni i zapobiegliwi. Pokazaliście, że bycie policjantem to określona postawa, określony etos, który każe działać z pełnym poświęceniem, ryzykować i w każdej chwili pomagać – mówił Józef Pilch. - Dlatego serdecznie dziękuję wszystkim, którzy wybrali tę wymagającą służbę i pełnią ją z pełnym zaangażowaniem.
wawel_policja014wawel_policja001wawel_policja002wawel_policja003wawel_policja004wawel_policja005wawel_policja006wawel_policja007wawel_policja008wawel_policja009wawel_policja010wawel_policja011wawel_policja012wawel_policja013
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj