O łączności podczas Światowych Dni Młodzieży
2016-02-12
Na tę kwestię można spojrzeć z dwóch stron. Po pierwsze, dołożymy wszelkich starań, aby pielgrzymi mogli bez przeszkód dodzwonić się do właściwych służb. Po drugie, zadbamy o to, by młodzi ludzie swobodnie komunikowali się między sobą z wykorzystaniem telefonu i Internetu. O rozwiązaniach usprawniających łączność podczas Światowych Dni Młodzieży rozmawiano dziś w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim.

Obecna na spotkaniu minister cyfryzacji Anna Streżyńska podkreśla, że kluczowe jest zaangażowanie wszystkich podmiotów, które mogą wpłynąć na ten proces. Tu liczy się pełna współpraca i dobra wola. O właściwe rozwiązania proceduralne zadba powstająca właśnie specustawa. Jednoznacznie rozstrzygnie ona kwestie związane z infrastrukturą techniczną odpowiedzialną za łączność podczas ŚDM. Szczególnym ułatwieniem okaże się z pewnością aplikacja mobilna, z której będą mogli korzystać pielgrzymi.

W spotkaniu wzięli również udział m.in. wojewoda Józef Pilch, wicewojewoda Piotr Ćwik, marszałek województwa małopolskiego Jacek Krupa, biskup Damian Muskus, sekretarz miasta Krakowa Paweł Stańczyk, dyrektor wydziału informatyki Urzędu Miasta Krakowa Grzegorz Życz, a także przedstawiciele firm i uczelni zajmujący się nowoczesnymi rozwiązaniami teleinformatycznymi.
SDM cyfryzacja 1SDM cyfryzacja 2SDM cyfryzacja 3SDM cyfryzacja 4
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj