Małopolska dyskutuje o edukacji
2016-02-08
Najważniejsze zmiany w systemie oświaty - między innymi obowiązek szkolny siedmiolatków, likwidacja gimnazjów oraz nowelizacja Karty Nauczyciela - były tematem Forum Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów Małopolski. W Krakowie z samorządowcami spotkała się Anna Zalewska, minister edukacji narodowej.

Józef Pilch, wojewoda małopolski, docenił wartość spotkania z tak liczną grupą władz lokalnych. Zapewnił, że odwiedzi każdy powiat, gdyż chce poznać z bliska regionalne sukcesy i problemy. W spotkaniu wzięli również udział Józef Gawron i Piotr Ćwik, wicewojewodowie małopolscy.

Anna Zalewska przedstawiła szczegółowo wybrane zmiany w oświacie. Minister edukacji narodowej zachęciła samorządowców do wzięcia udziału w ogólnopolskiej debacie na temat przyszłości polskiej edukacji „Uczeń. Rodzic. Nauczyciel – Dobra Zmiana” oraz do zapoznania się z nowelizacją ustawy o systemie oświaty.

Impulsem do dyskusji - poza wystąpieniem pani minister - była też prezentacja Małgorzaty Gromali, wójta gminy Podegrodzie, na temat funkcjonowania oświaty w gminach.

Samorządowcy wiele wynieśli ze spotkania z panią minister. Chętnie zadawali pytania dotyczące lokalnych trudności i zmian w związku z wprowadzeniem w życie nowelizacji ustawy.
edukacja 1edukacja 2edukacja 3edukacja 4
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj